Začínajúci podnikatelia určite rátajú každé euro, ktoré musia zaplatiť, a tak je výborná správa to, že jednou z možností je ušetriť za prenájom priestorov pre sídlo firmy, ktoré sa ročne vyšplhá na stovky eur. Vhodné je virtuálne sídlo, tam poplatky nesiahajú do takých vysokých súm a všetky ušetrené financie potom môže podnikateľ efektívnejšie použiť na rozvoj firmy.

 

business-3560925_1920

 

Sídlo firmy, ktorá na trhu začína fungovať, musí byť zapísané v OR či v iných registroch, a tak je potrebné nejaké nájsť. Mnoho z podnikateľov nemusí každodenne tráviť čas v kancelárií, ale ani doma to nepovažujú za vhodné, pretože by radi oddelili prácu od súkromia, a tak najvhodnejší spôsob, ktorý prichádza virtualne sidlo firmy do úvahy, je virtuálne sídlo. Ide o možnosť pre všetkých, ktorí chcú ušetriť a v dnešnej dobe internetu sa to spoľahlivo dá praktizovať. Je to veľmi flexibilné riešenie, náklady s jeho prevádzkou sú nízke v porovnaní s kamennou kanceláriou, no je riadne označené, ak by bola potrebná kontrola z daňového úradu a podobne.

Aj za virtuálne sídlo sa platia poplatky, v menších mestách je to zhruba rovnaké, ceny sa trocha líšia v hlavnom meste.

 

Ceny mimo hlavného mesta:

-poskytnutie virtuálneho sídla stojí 12 eur/mesiac, viazanosť je jeden rok

-virtuálne sídlo za 9 eur/mesiac, viazanosť je 2 roky

Poštová schránka a jej zriadenie je v cene. 10 eur mesačne sa platí za preposielanie a preberanie pošty, skenovanie či iné voliteľné služby sa spoplatňujú sumou 9 eur/mesiac

 

ako-zalozit-spolocnost-s-rucenim-obmedzenym-v-skratke-sro-e-news-76-5-400-300-0-ffffff

 

Ceny v hlavnom meste:

-poplatok za poskytnutie virtuálneho sídla je 17 eur/mesiac, viazanosť je 1 rok

-virtuálne sídlo za 12 eur/mesiac, viazanosť je 2 roky

Posielanie či preberanie pošty stojí 10 eur/mesiac, 9 eur mesačne sa platí za skenovanie či iné voliteľné služby.

 

Podnikať sa dá rôznymi spôsobmi, každý si musí nájsť taký, ktorý vyhovuje hlavne jemu, je najlepší pre firmu a jej rozvoj. Možností na to máme viac ako dosť.