Nie je podstatné, či svoju motorku využívate iba na pomalé jazdenie v meste, alebo obľubujete skôr rýchlu jazdu mimo obce. Integrálne prilby SCORPION od Eres Racing, sú totiž vhodné na akúkoľvek jazdu po ceste. Ak používate pomalšie mašinky, teda napríklad taký skúter, určite oceníte aj otvorené modely, teda tie bez chrániča brady.

Čierna prilba položená na betónovom múriku

Prilby SCORPION sú vyrábané z rôznych druhov materiálov. Všetky z nich, však spĺňajú dve základné požiadavky, ktoré by mala mať každá kvalitná prilba na motorku. Hovoríme najmä o odolnosti pri náraze a taktiež nízkej váhe. z veľmi pevného a zároveň ľahkého materiálu.

  • Tri Composit Technology ( skrtka TCT ) : ide o veľmi ľahká materiál. Prilby vážia len o niečo viac ako jedenj kilogram. Jeho pozitívnou vlastnosťou je najmä takzvaná progresívna deformácia. To znamená, že pri náraze dokáže dobre absorbovať energiu. Zničí sa teda prilba, no vaša hlava ostane „v celku“.
  • ULTRA TCT : termodynamická kompozitná technológia nazývaná aj inteligentná škrupina. Toto TCT dokáže pri náraze energiu absorbovať ešte lepšie.
  • Polykarbonát : taktiež veľmi odolný materiál. Podobne ako v prvom spomínanom prípade, sú tieto prilby veľmi ľahké. Taktiež nevážia viac ako kilo a pol.
  • Carbon : materiál s nízkou váhou. Je však o čosi ťažší ako prvé dve spomínané možnosti. Podobne ako TCT, dokáže aj Carbon pri náraze dostatočne ochrániť vašu hlavu.

Muž s prilbou idúci na motorke po ceste

Používatelia tejto značky, si pochvaľujú najmä to, že prilby extrémne dobre držia na hlave, a to bez toho, aby ste pociťovali akékoľvek nepohodlie. Niektoré z modelov majú aj funkciu vnútorného nafúknutia. Vďaka tomu si viete veľkosť ešte o niečo viac prispôsobiť práve na vašu hlavu. Ďalším pozitívom je aj dobré tlmenie hluku. Pri vyšších rýchlostiach, sa však bohužiaľ nevyhnete tomu, že vám bude v prilbe trošku dunieť. Môžu za to nasávacie otvory, ktoré nasávajú vzduch aj pri úplne zatvorenej prilbe.