Amy Winehouse bude koncertovať ako hologram

Speváčka Amy Winehouse zmenila hudobú scénu a obohatila ju o svoju tvorbu, skladby, ktoré dodnes počúvajú milióny ľudí na svete. Zomrela mladá, ale jej hudba žije naďalej a teraz sa opäť predstaví na koncerte, kde vystúpi v podobe hologramu.

mikrofon
 
Amy ako virtuálny interprét
Speváčka vyráža na svetové turné na budúci rok. Budú to koncerty, kde sa predstaví v podobe hologramu. Amy však už sedem rokov nežije, zomrela mladá, vo veku 27rokov v júli 2011na otravu alkoholom. Toto turné pripravuje firma BASE Hologram spolu so správcami pozostalosti nebohej speváčky. Pre firmu to bude už tretí koncert v poradí, na ktorom sa interprét predstaví v polohe hologramu, teda ako virtuálny umelec.

hologram
 
Výťažok pre nadáciu
Dátum koncertu zatiaľ ešte známy nie je, no podľa informácií časopisu Rolling Stone to bude  najpravdepodobnejšie niekedy koncom roka 2019. O koncerte prezradila viac firma BASE Hologram, ktorá ho organizuje. Podľa jej slov bude virtuálnu podobu Amy Winehouse sprevádzať živá kapela, javisková technika a tiež ďalší speváci. Koncerty sú pripravované na dĺžku cca 70až 110minút, zaznejú tam originálne nahrávky, ale digitálne upravené. Podľa slov otca speváčky poputujú peniaze z koncertu Nadácii A.W., ktorá bojuje proti drogovej závislosti a jej prevencii u mladých ľudí. Pre blízkych speváčky je vidieť ju opäť spievať na pódiu naozaj niečo výnimočné, čo sa slovami dá ťažko opísať. Jej hudba teší ľudí ešte aj dnes, a tak je fantastické, že posolstvo tvorby Amy Winehouse bude aj naďalej žiť takým prelomovým a inovatívnym spôsobom.

koncert
 
Amy nie je prvá
Koncert zosnulej interprétky v podobe hologramu však nie je žiadnou novinkou, týmto spôsobom sa už na pódiu objavili aj iní umelci, napríklad raper Tupac Shakur a takisto aj Michael Jackson. Na jeseň tohto roka spustila koncertná spoločnosť BASE Hologram aj koncert Roya Orbisona a opernej divy Marie Callasovej.