Jednoduché spôsoby, ako rozdeliť miestnosť na dve izby


1. Drevené police
Jednoduchá drevená polica je krásny nápad rozdelenia miestností pre štúdiové apartmány. Môžete tu umiestniť dekoratívne predmety alebo rastliny a dokonca použiť priestor na uloženie.

žárovky

2. Sklápacie plátna
Japonské inšpirované ľahké skladacie plátna (známe ako bybo alebo shoji) sú skvelým nápadom na rozdelenie spálne alebo obývacej izby. Môžete dokonca ručne maľovať tieto plátna a ukázať svoju tvorivosť. Sklopné obrazovky sú ľahko dostupné v obchodoch na zlepšenie domácej spotreby a nie sú príliš vysoké. Poskytujú súkromie a sú dostatočne ľahké na to, aby ste ich mohli zdvihnúť a zložiť, keď chcete zväčšiť priestor.

3. Dekoratívne drevené / kovové panely
Tie majú zvláštne tvarovanie, ľahko sa dajú zdvihnúť a odstrániť a zvýšiť krásu vášho interiéru. Nie sú príliš odlišné od drevených panelov.

4. Závesy
Môžete použiť záclony mnohými spôsobmi, ako rozdeliť miestnosť. Nevýhodou tejto metódy je, že by ste mali nainštalovať tyč na strop, kde chcete zakryť záclonu. Použitie záclon je ideálne pre obývacie izby, spálne a oddeľovanie obývacej izby od hlavnej spálne. Vyberte si záclony, ktoré vyhovujú dekorácii, aby ste zvýšili krásu miestnosti. Transparentné alebo čiastočne viditeľné cez sprchové závesy tiež pomôžu.

5. Žalúzie
Vnútorné žalúzie, rovnako ako závesy, môžu ľahko pomôcť rozdeliť priestor a zvýšiť súkromie. Žalúzie sa ľahšie čistia a v týchto dňoch ich môžete zakúpiť v paneloch s rôznou hrúbkou. Rovnako ako záclony, budete musieť pridať nejaký ten panel, aby sa zmestili.

jídelna

6. Knižnice
Milovníci kníh milujú túto myšlienku. Máte veľa kníh? Pridajte knižnicu a uložte si tieto knihy, aby ste vytvorili súkromie a maximalizovali priestor. Táto myšlienka rozdelenia miestností je obzvlášť skvelá pre obývacie izby.

7. Rastliny
Používajte rastliny, aby ste nielen vyčistili vaše prostredie, ale tiež pridať priestor a rozdeliť obývaciu izbu na dve časti. Budete potrebovať poličku, aby ste sadiace kvety umiestnili na požadovanú výšku. Je to pomerne lacný spôsob rozdelenia miestnosti.