Muži milujú rybačku

My ženy nechápeme :

  • Prečo muž tak dlho trčí v garáži
  • Čo obdivuje na motorkách
  • Čo obdivuje na autách
  • Čo vidí na boxe
  • Prečo sa pozerá na všetky športové podujatia
  • Prečo má rad poľovačku
  • Prečo rád chodí na ryby

 Mohla by som pokračovať  dlho predlho.
 
rybář

Muži  sa asi cítia veľmi pohodlne pri rybolove. Rybolov je miestom, kde  môže odísť sám, kde je iba s prírodou a kde má ticho. Muž je ponorený do seba, do svojich myšlienok a do procesu chytania. Pri tejto akcii prevláda súčasť ochrany súkromia nad samotným úlovkom. Musíme pripustiť, že dnes rybárstvo je  aj športom.  Niektorí chodia akože na ryby a pri tom chodia k vode popíjať. Ale už to nie sú skutoční rybári, sú to chudáci, ktorí nedokážu pochopiť podstatu rybolovu.
 
Rybolov je milovaná záľuba. Muži rôzneho veku, záujmov a radov správne považujú rybolov za skutočne mužskú formu rekreácie a obľúbeného koníčka. Aké sú hlavné dôvody takejto lásky? Koniec koncov, mnohí muži ani nemajú radi jesť ryby,  ktorí nejedli žiadne ulovené ryby. Nechytajú ich teda ako zdroj obživy.

Niektorí považujú rybolov za špecifický šport, ktorý si nevyžaduje špeciálne parametre a požiadavky, s výnimkou trpezlivosti a vytrvalosti. Môže ho robiť mladí, muž v strednom veku, aj starší človek. Nie je potrebná žiadna telesná dispozícia pre tento šport.

Okrem toho by každý mal predsa len mať svoje koníčky. Koniec koncov, veľa žien sa môže tešiť ,že je  im umožnené nakupovať, navštevovať kozmetické salóny, klebetiť. Muž na rybárskom výlete, ktorý sedí na brehu rieky, sa môže pokojne ponoriť do svojich úvah, odpútať sa  od každodennej rutiny a dýchať čistý vzduch. S tichou hlavou. Bez ženy.

Niektorí psychológovia tvrdia, že veľa mužov má rado striedanie predĺženej nudy a krátke vzrušenie z množstva ulovených rýb. 
Mnohí ľudia vnímajú rybolov ako rodinnú cestu otcov a detí. Je to skvelá príležitosť budovať vzťahy s mladou generáciou a zdieľať svoje vlastné užitočné skúsenosti. Veľakrát je vidieť na brehu rieky otca a syna, dedka a vnuka, alebo iba kamarátov, ktorí chcú chvíľku spolu mlčať, Aj tak si rozumejú.

rybolov

Medzi príčiny, prečo muži milujú rybolov, patrí aj v mnohých prípadoch ich banálna neochota vykonávať niektoré domáce práce. 
Vo väčšine prípadov však samotní muži nevedia, prečo milujú rybolov.  Prečo potrebujú byť preč od manželky ? Možno preto, aby sa vrátili šťastnejší a spokojnejší a mali pocit voľnosti a mužského lovca zároveň.