Oplatí sa vymeniť pneumatiky svojpomocne alebo navštíviť servis?

So zmenou ročného obdobia prichádza okrem zmeny počasia takisto zodpovednosť, ktorá sa týka všetkých šoférov. Nielen na základe predpisov o stanovenom dátume, ale predovšetkým z vlastnej iniciatívy a bezpečnej, ako aj komfortnejšej jazdy by počas viditeľných zmien na cestách mali prezuť pneumatiky na svojom aute.
Takéto prezutie môže predstavovať dve možnosti, kedy tou najznámejšou je návšteva autoservisu alebo druhá alternatíva mechanikov „samoukov“, ktorí tvrdia, že výmena pneumatík bude cenovo výhodnejšia, ak sa do nej pustíme na vlastnú päsť.

Žena pózuje pri hromade pneumatík, model

Kde je teda pravda?
Aj keď je možno viacerým idea ušetriť za domáce prezutie pneumatík pomerne sympatická, úspora určite nie je v tomto prípade pravidlom a priznajme, že odbornosť ako aj príjemné služby spolu s prehľadným výberom ponuky pneuservis Dubnica pôsobí príjemnejšie.
Takisto si pripomeňme, že ani rozhodnutie vymeniť pneumatiky „podomácky“ predsa nie je zadarmo a žiada si určité investície. Už len z hľadiska druhej sady diskov či v prípade novších modelov áut potrebou disponovať snímačom tlaku. Nevraviac o menších záležitostiach ako sade na opravu defektov, kľúči či v neposlednom rade zdviháku. A z praktickej stránky mechanický zdvihák nie je žiadnou lahôdkou.

Predná časť automobilu, koleso

Aké výhody ponúka návšteva kvalitného pneuservisu?
V prvom rade ide o komfortnú stránku a fakt, že sa vás nebude týkať žiadny z fyzicky či inak náročných postupov, ktoré v tomto prípade zveríte do rúk zamestnancom servisu. Zoberme si ukážkovú situáciu, v akej by ste svojpomocne museli automobil 4x zdvihnúť a zasa pustiť, následne prichádza proces výmeny, nehovoriac o nekonečnom povoľovaní a uťahovaní skrutiek.
Podstatnou výhodou je však v prípade návštevy servisu tiež jeden detail, akým je možnosť nechať si pneumatiky vyvážiť, čím si zaručíme pohodlnejšiu i bezpečnejšiu jazdu do budúcna.