Posuvné sklenené dvere: Rozumné riešenie priestorov

Rozumne a esteticky vyriešený priestor sa dá dosiahnuť napríklad aj voľbou správnych dverí. Ide o faktor, ktorý sa vo veľkej miere dokáže podpísať pod to, aby boli priestory vzdušné, priestranné, bezbariérové a kvalitne presvietené denným svetlom. Posuvné sklenené dvere tieto vlastnosti vašim miestnostiam prinesú v maximálnej miere, nevraviac o tom, že zároveň pôjde o atraktívny a moderný dizajnový doplnok.

  • Okrem skvelých dizajnových, funkčných a optických vlastností sa hodí spomenúť v mnohých prípadoch takisto oceniteľná izolácia hluku, miestnosť bude spoľahlivo odhlučnená.

bývanie, interiér

Pozornosť sa oplatí venovať aj tomu, že v prípade sklenených dverí často krát vravíme o posuvnom otváraní alebo o prevedení do puzdra. V oboch prípadoch však vravíme o modernom rozdelení priestoru. Takisto o praktickom a estetickom spôsobe otvárania, kedy otváranie takýchto dverí nezasahuje do okolitého miesta, jednoducho sa len posúvajú. Pri otváraní preto nie je preto potrebné miesto navyše, čo je oceniteľná stránka napríklad v prípade izieb menších rozmerov. Ušetrené miesto môžeme nechať tak, prípadne ho využiť na umiestnenie dekoračného doplnku (napr. kvetináča).

Nejde teda o klasický, čiže krídlový spôsob otvárania, ale posuvný, čo pri otváraní nezasahuje do okolitého priestoru.

spálňa, interiér

Na čom si ale všeobecne pri dverách dávame záležať takisto, to je aj fakt, aby nepríjemne nevŕzgali a naopak poskytovali hladký, tichý chod. Je to faktor, ktorý si začneme všímať až po určitej dobe, no ak napríklad tie klasické dvere začnú vŕzgať, určite to nie je príjemné znamenie. S posuvnými sklenenými dverami získate tichý a elegantný dojazd po koľajnici. Navyše Ide o prakticky vyriešený prechod do miestnosti aj pre imobilných obyvateľov domu, vstup cez takéto dvere je bezbariérový.

Sklo má bohaté vizuálne a optické vlastnosti. Nielenže opticky zväčšuje, ale takisto do priestorov prepúšťa zdravé denné svetlo, potrebné pre psychickú pohodu, lepšiu výkonnosť a celkovú vitálnosť.