Upratovanie domácnosti prírodným spôsobom

Upratovanie. Potrebná činnosť v každej domácnosti, ktorú vykonáva minimálne raz mesačne každý z nás. Nielen v domácnosti, ale aj na ubytovni, na internáte, na priváte a proste všade tam, kde sa zdržiavate.
Ja osobne si veľmi dobre spomínam na vždy vysušené ruky a polámané nechty, ktoré mi ostávali po každom umývaní a upratovaní. Možno si poviete, že som predsa mala používať rukavice. Ale tie sú predsa gumené – plastové. A to ja nechcem používať, pretože na zemi je plastu už dosť a nechcem pridávať na skládky odpadu ďalší.

kuchař

OCOT

SÓDA

CITRÓN

A teraz si kladiete asi otázku, čo tieto tri veci, alebo skôr potraviny majú spoločné s upratovaním. A vtom je práve ten fígeľ. Veľmi veľa.
Octom spolu so sódou bikarbónou sa dá výborne umyť práve záchod. Pretože sóda pohlcuje pachy je dokonalá na tento účel. Nepoužíva sa priamo ocot z fľaše, ale zriedi sa s vodou. Ten sa vyleje po záchode a do záchoda a posype sa sódou bikarbónou. Necháme chvíľu pôsobiť a následne spláchneme. Záchod sa bude tak lesknúť ako ešte nikdy predtým.

jedlá soda

Keď budeme umývať podlahy, do vody nemusíte dávať saponát, ale pridajte tam trochu octu. Podlahy sa budú riadne lesknúť. Žiadny iný prostriedok na umývanie nedosiahne taký lesk ako práve ocot.
Citrón spolu so sódou bikarbónou je výborným čistiacom prostriedkom na zanesené škáry medzi obkladačkami. Určite to poznáte. Dali ste si biele škáry a časom sa z nich stávajú šedé až čierne. Vtedy ich treba pravidelne čistiť. Vyskúšajte teda teraz tieto dva „čistiace prostriedky“ a budete veľmi milo prekvapené.

citron

Verím, že som vám priniesla aspoň trochu inšpirácie na upratovanie vašej domácnosti prírodnejším spôsobom a samé uvidíte, že je oveľa šetrnejší pre vaše ruky a aj domácnosť. Nemusíte pri upratovaní dýchať všetky tie chemikálie čo sa nachádzajú v čistiacich prostriedkoch a ani vám cez kožu nepreniknú do tela.