Babské rady pre krásne oči


Naše staré mamy poznali množstvo receptov na krásu, a pritom nepotrebovali drahé kozmetické prípravky za desiatky eur. Prečítajte si niekoľko babských rád pre krásne a zdravé oči.

brýle

  • Pripravte si silný dovar z rumančeka. Nechajte ho vychladnúť na príjemnú teplotu a namočte v ňom vatové tampóniky. Priložte si ich na zatvorené oči a nechajte pôsobiť dvadsať minút. Tento recept vám pomôže ako rýchla pomoc pri unavených a začervenaných očiach.
  • Ak máte silno začervenané oči, namočte vatu do čistej vody a na niekoľko minút ju vložte do chladničky. Počkajte kým bude poriadne vychladená a priložte si ju na očné viečka. Pokiaľ opuch nezmizne, zopakujte celý postup ešte raz.
  • Mihalnice si pravidelne potierajte ricínovým olejom. Podporíte ich rast aj kvalitu.

  • S opuchnutými viečkami vám pomôže avokádo, alebo uhorky. Odrežte si z nich jemné plátky a priložte na zatvorené oči. Nechajte pôsobiť, kým opuch nezmizne.
  • Na unavené oči najlepšie funguje spánok. Pokiaľ tento problém pociťujete dlhšiu dobu, mali by ste sa aspoň jednu noc poriadne vyspať, a to bez toho, aby ste museli ráno vstávať na konkrétnu hodinu. Ideálnym časom na túto kúru je napríklad víkend. Vyspite sa jednoducho toľko, koľko si vaše telo žiada. Aj nasledujúce dni, by ste mali do postele zaľahnúť o čosi skôr.
  • Vačky a kruhy pod očami vyriešite silným čiernym, alebo zeleným čajom. Namočte doňho vatové tampóny, ktoré si priložte na viečka a nechajte niekoľko minút pôsobiť. Ak potrebujete problém odstrániť rýchlejšie, napríklad pred odchodom do práce, namočenými tampónikmi, si poriadne premasírujte okolie očí.

tvář

  • Aby bol váš pohľad neodolateľný, musí byť pokožka v okolí očí poriadne pevná, pružná a bez vrások. Na tento účel si pred spaním natierajte okolie očí lanolínom zmiešaným s mandľovým olejom.
  • Ak máte okolo očí ovisnutú pokožku, pripravte si očnú masku z vaječného žĺtka, mandľového oleja a citrónu. Masku naneste opatrne na partie okolo očí. Buďte opatrní, aby sa vám časť nedostala do očí. Po pätnástich minútach, ju opatrne odstráňte navlhčenou hubkou.