Choďte do Talianska

Ľudia sa každý jeden rok pýtajú sami seba, kam by mali ísť na dovolenku. Vo všeobecnosti stále prevládajú klasické destinácie, ktoré každý človek miluje. Je to Chorvátsko, Grécko, Bulharsko a samozrejme Taliansko. Práve v Taliansku má človek naozaj neskutočné množstvo možností. Ak by mal človek navštíviť raz za život iba jednu krajinu, malo by to byť jednoznačne práve Taliansko. Chcete vedieť, prečo by to tak malo byť? Dáme vám pár jednoduchých dôvod, po ktorých aj vy sami pookrejete a zistíte, že presne to je to, čo vo svojom dovolenkovom denníčku potrebujete.
palác ve Florencii
1.       Taliani sú naozaj úžasní ľudia. Svojim temperamentom mnohých ľudí možno až príliš odrádzajú, no to je jednoducho ich spôsob sebaprezentácie. Vy to môžete iba milovať, ale určite by sme to neodsudzovali. Veď je to predsa také perfektné, keď na vás hocikedy niekto žmurkne alebo sa vám len tak prihovorí. Slováci na to síce nie sú zvyknutí, pretože sme verní svojej kultúre a sme skutočne až príliš konzervatívni, no je to príjemná zmena. Aspoň občas, nemyslíte?
2.       Bohatá história.Taliani majú skutočne veľké množstvo histórie asi v každom kúsku svojej krajiny. Sú jednoducho plní všetkého, čoho by mali byť. História tam na vás bude dýchať z každej jednej tehly, ktorú uvidíte. A to ani nemusíme spomínať, že by ste určite mali počas svojej dovolenky navštíviť legendárny Rím a pozrieť sa na Koloseum. Je to niečo, čo sa skutočne oplatí vidieť. Uvidíte, že spomienky na Caesara, ale aj na Verdiho či Da Vinciho vám skutočne vyrazia dych.
italská ulice
3.       More, víno a móda.Taliani milujú všetky tieto tri veci a priznajme si, že my to milujeme tiež. Dovolenka pri mori s vínom v ruke, keď konečne oddychujete po celom dni nakupovania v tých najlepších talianskych obchodoch. Jedna báseň. A ak nemáte dostatok financií na to, aby ste míňali úspory na drahé talianske značky, pokojne zájdite aj do outletov. Môžete si byť istá, že určite neoľutujete.