Čistá kuchyňa a systém


1)      Na kúpu kuchynskej linky určite potrebujeme určite financie , no dá sa vybrať aj taká linky na ktorej dokážeme ušetriť a to nemalé peniaze.

2)      Pokiaľ chcete ušetriť skúste si navrhnúť svoju kuchyňu a kuchynskú linku tak aby ste mali všetko po ruke. Aby ste nemali vidličky lyžičky a nože na jednej kope kúpte si zásuvku ktorá ma už tri malé podšuflíky na toto náčinie.

3)      Ak tam ešte nájdete miesto , môžete si tam dať drobnosti napríklad vývrtky alebo malé lyžičky či malú dosku na krájanie.

kuchyň

4)      Skrinka nad Vami by mala slúžiť na odkladanie pohárov . Uložte si ich tak aby boli rýchlo dostupne a ľahko dosiahnuteľné. Najlepšie ako si ich uložíte podlá farby alebo vzoru na pohári. Môžete tam pridať aj šibalky na kávu alebo poldecáky , no ak už mate málo miesta , radšej ich tam nedávajte. Taniere ukladajte podlá veľkosti. Male , stredné a veľké taniere ukladajte na seba a každú veľkosť zvlášť.

5)      Poďme na kuchynskú linku teda na pracovnú dosku. Okrem umývadla tam máte množstvo  veci ktoré nemáte kam uložiť. Ak máte viacero nožov kúpte si stojan na nože a uložte ich tam , hneď Vám to ušetri kopec miesta. Utierky je najlepšie keď zavesíte na stoličku alebo uložíte pri šporák aby keď ich budete potrebovať aby boli po ruke.

6)      Čistiace prostriedky na umývanie dresu a kuchynskej linky uložte do malej kuchynskej skrinky. Do nej si môžete uložiť aj napríklad cukor , soľ , alebo rôzne dochucovadla alebo prísady do jedál. Takto ušetrite kopec miesta kuchynskej linke ktoré môžete využiť podľa svojej potreby.

7)      Nájdite si miesto pre chlebovník alebo pečivo. Uložte ich samostatne na jedno miesto kde ich hneť nájdete. No pozor , chlebovník pravidelne umývajte aby ste tam neboli mravce alebo iné chrobáky ktoré tam môžete nájsť.

luxusní kuchyně

8)      Nikdy neukladajte veci na holú dosku v skríkne . Dajte si tam nejaký baliaci papier alebo niečo čo by mohlo zabrániť ku plesneniu. Pretože ak vložíte mokrý tanier o stým , môže sa stať že skrine začne plesnieť a potom sa životnosť kuchynskej linky skráti.