Čo s tým, keď sa vám ľudia vyhýbajú?

Myslím si, že s týmto problémom sa stretol už snáď každý z nás aspoň raz v živote. Poznáte to – príde na vás zlé obdobie, počas ktorého doslova ľudí odpudzujete. Prirodzene totiž dokážeme vycítiť, kto nás pri sebe chce, či je nám s takýmto človekom dobre alebo sa nám viac darí, keď s ním prestaneme tráviť čas. Avšak, nie sme tu od toho, aby sme niekoho z vás súdili, ale v prvom rade by sme vám s týmto problémom chceli pomôcť. Každý z nás totiž potrebuje spoločnosť a ak sa nám naši priatelia, blízki a rodina začínajú vyhýbať, mali by sme vedieť, že niečo s nami nie je v poriadku. My vám práve teraz ponúkame dôvody, prečo od vás ľudia bočia, ale taktiež aj riešenia!žena sediaca na zemi.jpg
V prvom rade ide o sebectvo. To je častým problémom, ktoré sa vyskytuje v spoločnosti a kvôli ktorému sa s vami málokto bude chcieť priateliť. V prípade, že vás trápi práve toto, nezúfajte. Skúste sa naučiť rozdávať bez toho, aby ste za to niečo žiadali. Možno to znie zložito, ale tejto vlastnosti sa určite dá zbaviť.
Na druhom mieste by sme jednoznačne chceli umiestniť namyslenosť, pretože ani s ňou to ďaleko nedotiahnete. Prestaňte hovoriť len o sebe a začnite počúvať aj druhých. Uvidíte, že týmto spôsobom si k vám opäť nájdu cestu vaši starí priatelia, ale spoznáte aj nových ľudí, ktorí si vás bez tejto nepríjemnej vlastnosti určite zamilujú.
A čo hovoríte napríklad na to, keď sa vám niekto ustavične sťažuje? Prekáža vám to? Ak áno, tak sa zamyslite nad tým, či niečo podobné nerobíte aj vy. Skúste sa na určité veci pozerať trochu s nadhľadom a neberte život až tak vážne. Začnite sa viac usmievať a aj v nepríjemných záležitostiach nájdite nejaké pozitívum, aj keď to nie je vždy najľahšie.žena s rozprestretými rukami.jpg
Taktiež vás ale môže trápiť aj prehnaný perfekcionizmus. V tomto prípade by ste si ale mali uvedomiť, že každý máme nejaké chyby. Neexistuje dokonalý človek, preto by ste to mali začať akceptovať. Ani vy predsa nerobíte všetko najlepšie, no nie? Pokúste sa prijať ľudí vo svojom okolí takých akí sú a uvidíte, že oni vás taktiež budú vnímať v oveľa lepšom svetle. Pretože presne toto je cesta ku šťastiu v živote.