Dvojičky

Veru v týchto sociálnych výhodách – nevýhodách je to skôr nevýhoda. Keby ste porodili dva krát mali by ste dva krát toľko. Takto iba raz ako keby bolo iba jednu, hoci sú naozaj dve.

sestry

Čím sú také zaujímavé?

·         Dvojčatá sú veľmi zaujímavé. Môžu byť dvojvaječné a jednovaječné. Keď sa na seba podobajú sú jednovaječné. Keď sa na seba nepodobajú, tak sú dvojvaječné.

·         Dokonca sa vo svete stal taký prípad, že sa narodili dvojičky, ktoré boli každé inej farby pleti. Je to unikátne, ale nie nemožné. Ešte unikátnejší bol prípad, keď žena porodila dvojičky od dvoch rôznych otcov. Keďže mala styk s oboma mužmi v zhruba rovnakej dobe a obaja ju oplodnili, stalo sa. To je ale náhoda, čo?
·         Zrkadlové dvojčatá. Počuli ste už tento názov? Donedávna ani ja nie. Sú to také dvojčatá, ktoré sú jednovaječné. Jedno vajíčko sa rozdelilo na dve bunky v poslednej chvíli. Preto sa volajú tieto dvojičky zrkadlové. Sú totiž presne zrkadlové. Jeden druhému, keď sa pozrú do tváre ako keby sa dívali do zrkadla. A to nemyslím len na vonkajšej podobe, ale aj na tej vnútornej. Ich orgány sú tiež zrkadlové. Áno, jeden z nich má síce všetky orgány, ale úplne zrkadlovo ako bežný človek. Človek so srdcom na pravej strane. Keď hovoríme o tom, že sa bunky rozdelili v poslednej chvíli, tak je to naozaj pravda, pretože keby sa boli oddelili (alebo nie úplne) o pár sekúnd neskôr, už by z daných dvojičiek boli siamské dvojčatá. A to nie je moc ideálne.

dvojčata

·         Dvojičky sú neustále spojené. Dokonca aj v dospelosti sa im často stáva, že prídu napríklad na oslavu skoro rovnako oblečené. Ich myslenie a konanie sa vo veľa veciach zhoduje. Hoci sa hovorí, že čím sú starší, tým sa viac od seba odlišujú.

·         Ak sa narodí jedno z dvojčiat ťažšie ako druhé, tak býva väčšinou také hrdinskejšie, priebojnejšie. Zatiaľ čo to ľahšie z dvojčiat je citlivejšie a náchylnejšie aj na rôzne choroby napríklad.
·         Veľa dvojčiat sa podobá až tak veľmi, že na starých fotkách ich nevedia rozoznať ani ich vlastní rodičia. To už musí byť riadna podoba, čo poviete?
Tak ako som už spomínala dvojičky sú opradené rôznymi mýtmi a skúsenosťami. Aj sám Doktor Smrti Mengele ich skúmal, aby prišiel na to ako veľmi sú prepojené. No jeho skúmanie nemalo s ľudskosťou veľa spoločného. Bohužiaľ. Dvojičky zostanú navždy prepojené, hoci nie sú v jednom tele a dokonca ani v jednom štáte. Aj také dvojičky, ktoré po narodení oddelili, žili takmer identický život. To už je ozaj sila.