Kvalitní disky Ronal

Ronal je značka, ktorá sa venuje výrobe top diskov na kolesá aut. Táto značka ponúka široký a pestrý výber pre všetkých. Na svoje si príde každý, či už chcete klasické, športove alebo aj špičkové disky. Firma pôsobí na trhu neuveriteľných 53 rokov, kedy v roku 1969 sa vyrobila prvá zliatina v Nemecku. Ronal vytvoril svoj prvý závod v roku 1970 a prvým veľkým objednávateľom bola celosvetová automobilová značka Ford. Značka sa postupom času rozrastala a v roku 1994 začali vyrábať až 2 milióny kusov kolies ročne. V Českej Republike sa Ronal objavil už v roku 1999. Neskôr sa v Česku predstavil druhý závod.

hliníkový disk

Dnes vyrobí spoločnosť 18 miliónov kusov ročne v 14 závodoch a na 3 rôznych kontinentoch, tiež má vyše 7000 zamestnancov. Hlavným závodom a ústredím firmy je je Švajčiarsky závod v Härkingene. Ronal je celosvetová značka, ktorá patrí k tým vôbec najkvalitnejším na trhu. Spoločnosť má okrem značky Ronal aj Speedline Corse, Speedline Truck a SanSwiss. Muž zodpovedný za celý zrod firmy je Karl Wirth, ktorý bol v minulosti aj závodníkom formule.

oprava

Výroba:

Tavenie hliníka prebieha za teploty 760°C. Následne hliník podstupuje očistením a nakoniec aj doplnením špeciálnymi prísadami, ktoré majú za úlohu diskom dodať ešte väčšiu kvalitu. Kolesá sa vyrábajú prostredníctvom nízkotlakového odlievania. Táto metóda je známa aj pod pojmom LPDC. Koleso sa spracúva do až kým nevznikne oceľová forma. Formy sa odstránia a koleso podlieha röntgenovým lúčom, pričom sa tak kontroluje kvalita a špeciálny program dokáže posúdiť či je správny dizajn a či vyhovuje požiadavkám zákazníka. Po röntgenových lúčoch je na rade navŕtanie stúpačiek, a potom prechádza obrábaním, tepelným spracovaním a nakoniec testovaním aj natieraním. Tovar sa už iba poslednýkrát skontroluje, zabalí a ide na trh (OEM).