Páčia sa aj vám drevené postele?

Drevená posteľ alebo tá masívna má niekoľko originálnych výhod, kvôli ktorým je u spotrebiteľov obľúbená. Už len fakt, že vravíme o prírodnom materiáli na nás pôsobí sympaticky, hoci s dreveným dizajnom sa v prípade použitia kvalitného dreva viaže tiež tvrdosť a odolnosť a v neposlednom rade to najpodstatnejšie- drevene postele poskytujú kvalitný spánok.

posteľ, drevo

Dizajn

A samozrejme bola by chyba nespomenúť to, čo vidíme už voľným okom- atraktívny a originálny dizajn drevených postelí. Ten je skutočne jedinečný a napriek tomu, že sa s nimi spája určitá tradícia, pôsobia aj naďalej moderne a sú akýmsi nestarnúcim trendom. Potom ak sú, ako už bolo spomenuté vyrobené z kvalitného dreva a teda odolné- nevŕzgajú. A to je pri posteliach určite jedna z veľmi cenených stránok, rovnako ako stabilita, ktorá sa takisto spája s týmto typom drevených postelí.

Nevýhody

Ak by sme ale v prípade tohto dizajnu mali nájsť nejaké viditeľné mínus, tak potom je to vyššia hmotnosť týchto postelí. A je to skôr citeľné, než viditeľné negatívum, badateľné však iba pri prenose, teda najčastejšie pri ich sťahovaní. Pri sťahovaní nábytku, ak posteľ potrebujete dostať na nejaké konkrétne miesto alebo vtedy, ak sa vám „pošťastí“, že bývate na poschodí a túto novú súčasť si do svojho bytu musíte preniesť sami. Ak sa vám to však podarí, následne si už môžete vychutnávať to pozitívne- prírodnú estetiku a kvalitu drevenej či masívnej postele.

drevená posteľ

Cena

K istým mínusom potom možno priradiť aj cenu. Pretože ako to býva skoro všade, za kvalitu a originálny dizajn sa proste platí. Na druhej strane ale s kvalitným materiálom prichádzajú mnohé výhody a odolnosť, čiže takáto posteľ aj musí niečo vydržať. Nebudete o rok kupovať zas novú. Sú to dôvody, prečo aj napriek možno vyššej kúpnej cene nakoniec môžeme hovoriť o výhodnej investícii.