Posúvacie dvere zo skla

Sklenené dvere sa dnes často využívajú v moderných budovách, kde dokážu skrášliť a oživiť akúkoľvek miestnosť. Dokonale sa hodia ku všetkému nábytku i doplnkom a ľahko sa dajú doladiť s ďalšími prvkami. Využitie nájdu v rodinných domoch, bytoch a chatách, ale taktiež aj v ďalších stavbách – hotely, obchodné centrá, kancelárske priestory, továrne, úradné budovy, reštaurácie a iné. Čo sa rodinných domov a bytových priestorov týka, najčastejšie sa používajú sklenené posuvné dvere v kúpeľniach, sprchových kútoch, šatníkoch, skriniach, no aj ako dvere do izieb alebo ako vonkajšie dvere, či dvere na terasu. Ideálnou voľbou sú posuvné dvere napríklad vo veľmi stiesnených chodbách, kam by sa klasické otváracie dvere nevmestili, prípadne by sa nedali dostatočne otvárať.

Sklenené sprchové dvere

Ak by ste chceli sklenené dvere vizuálne upraviť, môžete tak urobiť prostredníctvom zvolenia druhu skla, ktoré môže byť skrz viditeľné (priehľadné) alebo v prípade, že chcete zachovať súkromie aj skrz neviditeľné (nepriehľadné). Okrem toho si môžete vybrať aj rôznu povrchovú úpravu, grafické prvky, kombináciu nepriehľadnej a priehľadnej časti skla, či iné farebné adaptácie. Výhodnou voľbou najmä priehľadných a polopriehľadných skiel je ten fakt, že cez nich prechádza svetlo, takže priestory vyzerajú opticky rozmernejšie. Hodia sa teda aj do malých izieb a priestorov, v ktorých nie je príliš veľa okien, či do väčších miestností, do ktorých ich môžete použiť v rámci sklenej zásteny na oddelenie jednotlivej časti. Medzi ich ďalšie benefity patrí ľahké čistenie pomocou bežných prípravkov, určených na čistenie sklenených povrchov, a tým pádom aj jednoduchá údržba.

Sklenené posúvacie dvere

Na výrobu takýchto dverí sa používa špeciálne rezistentné bezpečnostné sklo, ktoré nie je ľahko zničiteľné. Prispôsobiť si podľa vašich požiadaviek môžete počet krídiel dverí, a to či sa budú posúvať do strany alebo na nich chcete namontovať kľučku, či iný úchop. V prípade atypických rozmerov dverového výrezu sa dajú vyrobiť aj na mieru, tak aby sedeli presne zadaným rozmerom.