Prečo ľudia nakupujú online?

  1. Porovnávanie produktov
  2. Širší výber
  3. Lepšie ceny
  4. Recenzie od zákazníkov
  5. Šetrenie času

eshop

Porovnávanie produktov

Počas nákupu na internete si môžeme pozrieť a porovnať desiatky obchodov a produktov naraz. Namiesto toho, aby sme museli chodiť z obchodu do obchodu, z nákupného centra do iného.. jednoducho sa preklikneme z jednej webovej stránky na druhú. Môžeme porovnať cenu, kvalitu, služby zákazníkom a to všetko online.

Širší výber

Keď neviete svoj vysnívaný produkt nájsť v obchode, obrátite sa na internet a nájdete široký výber tovaru. Internetové obchody postupne rozširujú svoju ponuku v závislosti od dopytu. Široká škála produktov ponúkaných zákazníkom je jeden z hlavných dôvodov, prečo je kupujúci online a nie fyzicky v obchode.

obchod

Lepšie ceny

Mnoho zákazníkov využíva zmiešaný nákupný systém, kedy najprv navštívite kamenný obchod, aby ste presne zistili čo chcete a následne to vyhľadáte na internete za lepšiu cenu. To platí najmä pri nákupe oblečenia a obuvi, kedy si chcete daný produkt pred kúpu pozrieť, vyskúšať.

Recenzie od zákazníkov

Online nakupujúci tvrdia, že čítanie recenzií je jedným z najdôležitejších kritérií pred kúpou tovaru. Inými slovami, ak chcete niečo kúpiť, musíte vidieť, že to niekto iný kúpil a bol s produktom spokojný.

Šetrenie času

Jediným zdrojom, ktorý môže konkurovať peniazom je čas. Preto je často pri online nakupovaní úspora času dôležitejšia ako úspora financií. Ľudia, ktorý nakupujú online sa falošne uspokojujú myšlienkou, že získali daný produkt ihneď, jedným kliknutím. Musia však počkať na jeho doručenie, čo môže trvať aj niekoľko dní.

Rovnako ako kamenné predajne, aj internetové obchody poskytujú záruku a možnosť reklamácie.

Online nakupovanie má aj svoje slabosti. Tento spôsob nakupovania nie je tak sociálny a kontaktný ako nákup v bežnej predajni. Taktiež daný produkt nezískate ihneď ako pri nákupe v tradičnom obchode. Niektorí, hlavne starší a technicky menej zdatní ľudia považujú takýto nákup za náročný.
Avšak veľké množstvo zástancov online nakupovania zaručuje, že tu zostane a bude sa naďalej rozširovať.