Rady, ktorých sa držať, aby s vami záhrada spolupracovala

Pointou zariaďovanie je, aby ste neinvestovali zbytočne naviac, ale priestor prosperoval a bol Vám na pomoc aj pre potešenie. Preto sa poďte zamyslieť nad nasledujúcimi bodmi!

ekologie

AKÝ TYP ZÁHRADKÁRA STE?

Máte veľa alebo málo času na starostlivosť? Budete v záhrade pracovať každý deň alebo raz týždenne? Podľa toho vyberajte, čo kúpite. Ak nebudete pri činnosti tráviť veľa času, nekupujte okrasné kríky vyžadujúce starostlivosť, ani keby boli najkrajšie v obchode.

VO VEĽKOM MESTE MAJÚ VÄČŠÍ VÝBER

Je tu viac obchodov, možností a tovaru. V Bratislave si prezriete aj celý obchodný dom venujúci sa čisto záhrade, nie len dedinskú pobočku na rohu. Môžete zájsť aj do zahraničia, len nie priďaleko, môžu tam byť už iné podnebné podmienky a rastliny by Vám u nás nerástli.

BUĎTE V OBCHODE DLHO A S PORADCOM

Ak budete investovať do času stráveného v predajni, budete mať menej starostí s udržiavaním záhrady v budúcnosti. Vyberajte kvety, ktoré chcete s rozumom. Opakujte si čo všetko potrebujete, aby ste rybníček zariadili stopercentne. Myslite aj do budúcnosti. Ako budete ošetrovať záhradu po zime? Čo budete potrebovať? Poraďte sa aj so záhradkármi, ak by ste si niečím neboli istí, pretože .

NEDÁ SA MAŤ VŠETKO

Mnohokrát sa nám niečo ohromne zapáči, ale nie je to pre nás vhodné. Ako nepohodlné šaty, ktoré sú na pohľad nádherné, ale zvnútra ako ihly. Nechcete ich neskôr nosiť, aj keď v kabínke si poviete, že sa to dá zvládnuť. Rovnako aj s Vašou záhradou. Sú prvky, s ktorými môžu neskôr byť len problémy, aj keď v obchode sú perfektné.

japonská zahrada

PRI PRÁCI SI VŠETKO POZRITE DVAKRÁT A Z RÔZNYCH UHLOV

Tu posuniete, tam odstrihnete, vedľa zasadíte a máte hotovo. Síce áno, ale z druhej strany ste mohli nechať v tráve hrable, alebo v záhone meter štvorcový neobrobenej hliny a podobne. Všetko je potrebné skontrolovať.