Ako sa správne starať o vlasy počas zimy?

Zima je už taká, našim vlasom neprospieva. Vysušuje ich, vlasy sú kvôli nej nepoddajné či elektrizujú a vôbec nevyzerajú tak ako chcete aby vyzerali. Pri starostlivosti o vlasy v zime je lepšie pár zvykov zmeniť a viac Vás už Vaša koruna krásy hnevať nebude. Elektrizovanie vlasov v chladných mesiacoch má na svedomí suchý vzduch v kombinácii s teplými vlnenými čiapkami. Väčšina z nás s elektrizovaním bojuje a ani jednej to nie je prijemné. Zbaviť vlasy tejto statickej elektriny môžeme pomerne jednoducho – hydratovaním.  Používajte v zime o niečo viac hydratačné masky, prípadne spreje, ktoré vytvárajú na vlasoch ochranný film, ktorý bráni ich elektrizovaniu.

fénovanie vlasov

Hydratácia je v chladným mesiacoch celkovo tým najdôležitejším prvkom vo vlasovej starostlivosti po všetkých stránkach. Prečo? Zima vlasy vysušuje, preto je potrebné im vo zvýšenej miere dopriať hydratáciu, ale aj výživu, ktorá vlasy posilní z vnútra. Do starostlivosti o vlasy zaraďte kondicionéry, ktoré im dodajú lesk, vyživujúce a posilňujúce masky na vlasy a regeneračné zábaly. Vaše vlasy si samé so zimou neporadia, a ak sa chcete pýšiť nádhernou zdravou hrivou aj v zime, je lepšie im pomôcť.

krásne vlasy

Aj keď je hydratácia vlasov základom celej starostlivosti, na umývanie vlasov je lepšie používať v zimných mesiacoch šampón na suché vlasy, ktorý na pokožku hlavy v chlade vplýva omnoho lepšie, takže na pár mesiacov je lepšie vyskúšať kombináciu šampónu na vlasy suché spolu s hydratačnými prípravkami po umytí vlasov a sami uvidíte, ako táto kombinácia vlasom prospieva. Ak sú vlasy mimoriadne suché, pokojne do prípravkov pridajte pár kvapiek oleja, ktorý Vaše vlasy krásne zjemní a dodá im potrebnú hydratáciu. A na záver – ak máte vo zvyku umývať si vlasy každý deň, vlasom v zime to rozhodne neprospieva. Skúste to na pár mesiacov obmedziť na dva razy do týždňa a sami zbadáte tú zmenu.

Správnou starostlivosťou a vhodnými prípravkami si dokážete poradiť s neposlušnými a nepoddajnými vlasmi aj v zime, preto stojí za to svoje návyky na pár mesiacov zmeniť.