Máte veľa fotiek? Tak sem s nimi

Všetci už dnes vieme o výhodách moderných fotoaparátov, respektíve väčšinou o výhodách pomerne kvalitných kamier zabudovaných v našich chytrých telefónoch. A o fakte, že stačí vytiahnuť mobil, pohnúť prstom a môžeme ihneď spraviť snímku, ktorá sa následne okamžite automaticky uloží.

Ďalšou výhodou je, že dnešné smartphony disponujú aj väčším úložným priestorom, nie je problém ukladať do nich obrázkové súbory, resp. fotky, nakoľko tieto veľa miesta (oproti videám, filmom a hrám) nezaberú, no pochopiteľne úložný priestor je možné ešte rozšíriť pridaním SD karty.

Fotka v mobile

Výsledkom teda v mnohých prípadoch je, že fotogaléria v našom zariadení je preplnená všemožným obsahom, resp. tými najrôznejšími snímkami a čím je ich viac, tým sa v nich horšie orientujeme, začíname sa v nich viac strácať a máme väčší problém nájsť na počkanie nejakú konkrétnu fotografiu.

A bola by škoda, ak by tie najlepšie snímky zostali zapadnuté a zabudnuté medzi tým menej kvalitným či menej zaujímavým obsahom.

Žena s mobilom pri mori

V takýchto prípadoch fotografie presúvame do počítača a keď máme čas, pekne si ich tu potriedime do rôznych priečinkov, ktoré môžeme pomenovať napríklad konkrétnym miestom a dátumom, kde a kedy boli zachytené. Alebo priečinok pomenujeme podľa udalosti, príklad „Oslava narodenín u Mareka“.

  • Máme možnosť fotografie presúvať, premiestňovať, zoraďovať,… alebo ich uložiť aj na online úložiská či postovať na sociálne siete.

Ak sa už ale budete zaoberať triedením vašich obrázkov, rozhodne by bolo dobré zvážiť tiež ideu, dať si tie najlepšie snímky vyvolať. Vyvolanie fotiek lacno je obľúbenou službou, kedy navyše nie je nutné navštevovať fotoštúdio osobne.

  • Keď už budete pracovať s týmito obrázkovými súbormi, jednoducho ich môže ihneď uploadovať online do eshopu fotoštúdia. Je to také prehľadné a jednoduché!