Muži, ženy spojte sa!

V histórii ľudstva prichádzalo k mnohým zmenám, nápadom, politickým revolúciám a následne novým politickým systémom. Ak sa pozrieme do histórie a týchto ovplyvňujúcich období, zabudli sme na niečo veľmi podstatné. Ženy.
Pokiaľ sa pozrieme späť, spomíname hlavne na slávnych ľudí mužského pohlavia. Je to spôsobené tým, že v týchto obdobiach síce ženám nebolo ubližované, ale do hlavných funckíí sa dosadzovali automaticky muži. Čo sa týka politiky a rôznych prevratov, hlavné slovo mal muž a strany boli plné mužov. Skrátka všetky povolania, revolučné i obyčajné boli obsadené mužmi. Tak sa nemôžeme čudovať, že história spomína hlavne na nich.
hnědé oko
Dnes sme sa však presvedčili, že to bolo z našej strany nefér.  Ženy sú takisto inteligentné bytosti a majú veľa pozitívnych vlastností, ktoré nám chýbajú. Je škoda, keby mali skončiť len pri sporáku. Sú okúzlujúce a v mnohých prípadoch majú dobrý úsudok. Tým však neodsúvam mužov na druhú koľaj. Muži aj ženy sú inteligentné bytosti a ak sa pri tvorení svetových dejín alebo prítomnosti spoja, budú sa navzájom dopĺňať.
západ slumce a těhotná žena
Myslím si, že v tom je tá podstata. Ide mi o naozajstnú rovnoprávnosť. Aby sa u každého našli jeho prednosti a následne vhodná funkcia, ktorou bude pre spoločnosť naozaj užitočný. Vo vyšších funkciách by mal byť približne rovnaký počet mužov a žien. Čo sa týka bežných povolaní, tak samozrejme nechcem, aby ženy boli ťahačkami lana alebo sťahovačkami. Na druhej strane mi príde divné, ak si muž otvorí služby s manikúrou. Určite existuje nejaká stredná cesta.
Feminizmus vznikol hlavne v období, ktoré som vyššie spomínal. Jeho hlavnou myšlienkou bolo, aby sa v tvorení každého systému myslelo aj na funkcie pre ženy. Dovtedy to totiž nebolo zvykom. Toto je tá hlavá podstata. Dnes si však mnohé „feministky“ mýlia tento termín s princípmi nacizmu. Bojujú za nadradenosť žien a nie rovnoprávnosť.