Rovnocennosť ako dôležitá súčasť partnerského života

Na spokojnom a ideálnom vzťahu, v ktorom sa cítia dobre obaja partneri je potrebné pracovať neustále. Aj keď vzťah trvá už niekoľko rokov, je potrebné sa o neho starať rovnako ako na začiatku. Najdôležitejšia je samozrejme láska, no zanedbávať ostatné stránky sa určite nevypláca. Do spoločného života vstupujete ako dvaja rovnocenní ľudia, ktorí sa majú radi, ktorí si majú čo povedať, ktorí spolu radi trávia čas a určite chcete, aby to pretrvalo čo najdlhšie, ideálne celý život. Jediný vzťah ktorý pretrvá je taký, ktorý aj po rokoch kvitne a silnie, no na to je potrebná vzájomná celoživotná starostlivosť oboch partnerov.

muž a žena

Ak sa vo vzťahu cítite dobre, bezpečne, milovane a viete, že sa na svojho partnera môžete spoľahnúť, vyhrali ste – ale nezabúdajte, že rovnako takto sa potrebuje cítiť aj Váš partner. Každý z nás chce vedieť, že je pre svoju polovičku najdôležitejší a že jej na nás záleží. Ani po rokoch spoločného života si svoju nepozornosť voči partnerovi neospravedlňujte tým, že „to predsa vie“. Áno, možno vie, ale tak ako máte radi pozornosť a náklonnosť svojho partnera Vy, rovnako ju má rád a potrebuje tiež on. Skúste sa čas od času vžiť do pozície svojho partnera, dívajte sa na Váš vzťah jeho očami a možno zbadáte, že mu nedávate to čo dáva on Vám a tým pádom to môžete zmeniť.

šťastný pár

Rovnako ako chcete byť šťastní a uvoľnení Vy, chce to aj Vaša polovička. Ak Vás Váš partner robí šťastným človekom, oplácajte mu to rovnakou mincou, tiež predsa chcete mať vedľa seba šťastného a usmiateho manžela/manželku, ktorí vedia, že majú po svojom boku toho správneho človeka. Nikto by nemal byť vo vzťahu prvý, ani dôležitejší. Misky váh musia byť v každom smere nastavené v rovnakej rovine a nikto by nemal byť vo vzťahu o nič ukrátený. Pocity menejcennosti a zbytočnosti do žiadneho fungujúceho vzťahu nepatria a ak sa stane, že ich jeden z Vás z nejakých dôvodov má, je potrebné to riešiť hneď na začiatku. Iba tak spolu môžete prežiť plnohodnotný a šťastný život plný lásky a porozumenia.